Jedzenie wegetariańskie jest tańsze?

Jedzenie wegetariańskie jest tańsze?

Produkty i dania dla wegetarian nie rzadko są nie tylko zdrowsze ale również wbrew pozorom tańsze. Najdroższym produktem spożywczym jest mięso. Jest ono również najbardziej syte i samo w sobie pożywne. Jednak sposób w jaki je przyrządzamy często jest niezdrowy.
Jeżeli chcemy trochę oszczędzić i zadbać jednocześnie o swoje zdrowie, to warto zapoznać się z kuchnią wegetariańską. Jej propozycje nie tylko są zdrowe ale również smaczne. Nawet jeśli nie zamierzamy rezygnować z mięsa to warto od czasu do czasu przyrządzić posiłek wegetariański.
Soja czy tofu często używane w kuchni wegetariańskie są bardzo zdrowymi i odżywczymi produktami. Zawierają podobną ilość białka co mięso. Ponad to są bogate w witaminy i korzystnie wpływają na nasze zdrowie są również o wiele lżejsze dla naszych żołądków i portfeli. Kotlety sojowe mają swoich zwolenników również wśród mięsożerców. Kasze, pasztety sojowe czy roślinne, wegetariańskie tarty czy naleśniki na przykład ze szpinakiem, to popularne dania wśród wegetarian, które kuszą smakiem nawet największego miłośnika schabowego.