Jedz jabłka – to nie tylko smaczny owoc

Jedz jabłka – to nie tylko smaczny owoc

Jabłko to owoc wyjątkowo smaczny, który dostępny w naszych sklepach i marketach jest przez cały czas. Błędem jest wobec tego lekceważenie tego owocu. Jabłko jest niezbędne w diecie nie tylko ze względu na fantastyczny smak – soki jabłkowe smakują chyba każdemu. Jabłka zawierają niezbędne w codziennej diecie witaminy a także takie substancje jak pektyny.
Jabłka jedzone codziennie pozwalają zapomnieć o problemach z zaparciami. Osoby, które uwielbiają jabłka jedząc je codziennie może nawet nie wiedzą o tym, że chronią się w ten sposób przed zawałem, ponieważ pektyny zmniejszają wchłanianie cholesterolu w organizmie, a to z kolei zmniejsza ryzyko zawału.
Jabłka świetnie smakują jako dodatek do deseru w postaci owocowej sałatki, jak i też danie na śniadanie wraz z płatkami śniadaniowymi. Poza tym są niskokaloryczne. Świetnie uzupełniają witaminowe braki w organizmie. Jabłko świetnie sprawdza się także jako najlepsza przekąska pomiędzy posiłkami – dla osób, które nie umieją sobie tego odmówić, będzie to dobrą wiadomością.