Cynamon i zielona herbata to  kompanii do jedzeniowych wojaży.

Cynamon i zielona herbata to kompanii do jedzeniowych wojaży.

Proste pomysły na spalanie
Dieta, dieta, dieta – pierwsza myśl z nią związana to oczywiście spalanie. Musimy pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Owszem to jest ważne, inaczej nie dostrzeżemy efektów diety. Jednak spalanie kalorii to nie tylko mordercze treningi. Możemy ćwiczyć również w czasie naszych codziennych obowiązków czy działań lub przy małym wysiłku.
Spalaj kalorie na schodach. Wybierz schody, a nie windę. I oczywiście nie poprzestawaj tylko na wejściu. Dodatkowo wchodzenie i schodzenie pomaga wysmuklić nogi – same zalety. Możesz ćwiczyć nawet na klatce schodowej. Zrób sobie małą rozgrzewkę – kilka przysiadów czy wykroków. Ważne żeby się ruszać.
Skakanka – kto nie skakał w młodości na skakance. Może warto do tego wrócić? Przez 30 minut skakanie możesz spalić nawet czterysta kalorii. Oczywiście ćwiczenie powinno być wykonywane solidnie.
A może trochę posprzątać? Odkurzasz, porządkujesz szafę, a może zmywasz kurz – przy tego rodzaj wysiłku, możesz spalić nawet do dwustu kalorii. Oczywiście samo sprzątnie nie może nam zrekompensować prawdziwego treningu, jednak to dobry pierwszy krok.