wysokokaloryczne jedzenie – czekolada czy batonik

wysokokaloryczne jedzenie – czekolada czy batonik

Co zamiast chipsów – obierki!
Chipsy to słona przekąska, która jest uwielbiana przez ludzi na całym świecie. Słony smak i chrupkość sprawiają, że jest ona nie tylko wciągająca, ale nawet uzależniająca. Chipsy są jednak bardzo niezdrowe, zawierają tłuszcze trans, które wpływają na zwiększenie złego cholesterolu i które niszczą układ sercowo-naczyniowy człowieka. Co więcej, chipsy mają bardzo dużo kilokalorii (ponad 500 na 100 gramów produktu), więc wpływają negatywnie na wygląd. Dodatkowo toksyny i konserwanty niszczą skórę, włosy i paznokcie, a także organy wewnętrzne.
Warto więc zminimalizować ilość spożywanych chipsów i zastąpić je zdrowymi przekąskami. Coś, co będzie odpowiednie, to chipsy z obierek ziemniaków wykonane w domu. Brzmi dziwnie, ale jest pyszne! I też wykonane z ziemniaków, więc idealnie zastąpi chipsy.
Obierki należy porządnie umyć, skropić olejem lub oliwą, dodać przypraw czy odrobiny soli i piec w 180 stopniach do chrupkości. Zdrowa i małokaloryczna przekąska, idealna do filmu czy na wieczór z przyjaciółmi!