Jedz to co lubisz!

Jedz to co lubisz!

Coraz częściej dopadają nas wątpliwości, czy aby na pewno nasz styl życia jest odpowiedni. Media nieustannie pokazują nam wzorcowe style życia, które powinny być uznawane za najlepsze przez całe społeczeństwo. Niekiedy trudno jest się nam wpasować w takie sztywne ramy zdrowego, modnego stylu życia.
Największy problem mamy właśnie z odżywianiem. Jesteśmy świadomi tego, że nasza dieta nie jest idealna. Trudno nam to jednak zmienić.
Znamy przecież teoretyczne podstawy zdrowego odżywiania. Wiemy czego powinniśmy unikać, a czego jeść zdecydowanie więcej. Wprowadzenie takich zmian bardzo często spotyka się jednak z negatywną reakcją naszego organizmu. Czy warto więc męczyć się z nieprzyjemnymi dietami?
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest odpowiednie zbilansowanie swojej dotychczasowej diety, niż wprowadzanie drastycznych zmian.
Na początek postaraj się wyeliminować stopniowo przetworzoną żywność i słodycze. Spróbuj jeść więcej warzyw, owoców oraz posiłków, które przygotujesz samodzielnie.
Już tak niewielka zmiana może okazać się bardzo dobra dla Twojego organizmu. Poczujesz się zdrowiej i radośniej. Jednocześnie nie obciążysz swojego organizmu drastycznymi zmianami. Tak, więc jedz to co lubisz!