Niezdrowe jedzenie wokół

Niezdrowe jedzenie wokół

Chorobą cywilizacyjną stała się otyłość. Coraz więcej osób ma nadwagę, niekiedy znaczną, a liczba ta stale się powiększa. Niestety, związane jest to ze sposobem w jaki żyjemy.
Pełno jest barów i restauracji oferujących fast-foody. Co więcej – w hipermarketach kupujemy gotowe jedzenie i często są to fast-foody. Niemałym problemem jest również to, że jedzenie jest pełne konserwantów. Mało jest świeżego jedzenia. Tutaj należy coś zaznaczyć – często możemy przeczytać gdzieś „zdrowe, świeże jedzenie”. Ale nie zawsze tak jest w rzeczywistości. Nie każdy ma swój własny ogródek lub sad. A tam można mieć pewną gwarancję świeżości.
Kolejna sprawa to spożywanie dużych ilości tłuszczy, węglowodanów oraz wielu innych substancji, które dostarczają organizmowi pustych kalorii. Powodują one, że stajemy się masywniejsi, ale nie dostarczamy niezbędnych witamin i mikroelementów, a to nie jest dobrze.
Większość z nas nie jest tego świadoma, ale prowadzimy niezdrowy tryb życia. Ale niekiedy nie bardzo mamy wybór. Możemy wprawdzie uczęszczać do sklepu ze zdrową żywnością, o ile będą nam smakować tamtejsze wyroby.