Jedzenie regularnych posiłków

Jedzenie regularnych posiłków

Wiele osób zastanawia się nad tym, skąd biorą się ich dodatkowe, nadmiarowe kilogramy, skoro odżywiają się one zdrowo i jadają raczej jedynie lekkostrawne i niskokaloryczne posiłki. Nie myślą one jednak wcale o tym, że ich posiłki są spożywane przez nie po prostu w sposób chaotyczny i nieregularny. Najważniejszą kwestią w naszym żywieniu jest bowiem regularne spożywanie posiłków.
Dzięki temu, że organizm otrzymuje od nas porcję jedzenia powiedzmy co dwie – trzy godziny, nie odczuwa on zazwyczaj wcale głodu. Jest przyzwyczajony do tego, że jedzenie będzie na czas i nie odkłada na później zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. Bywa, że tyjemy, ponieważ zwyczajnie jadamy zbyt mało w ciągu dnia.
Każdy człowiek powinien zjadać pięć posiłków. Powinny mieć one miejsce w regularnym trybie, codziennie o tej samej porze, w miarę możliwości. Najważniejszym posiłkiem jest oczywiście zawsze śniadanie. Powinno być ono dość obfite i z pewnością pełnowartościowe. Dostarcza nam ono bowiem paliwo na cały dzień. Kolację najlepiej jest jadać niewielką i lekką.