Jedzenie jak lekarstwo

Jedzenie jak lekarstwo

Wiele mówi się ostatnimi czasy o tym, że warto zacząć na organizm człowieka patrzeć holistycznie, czyli całościowo. Przede wszystkim dotyczy to takich kwestii jak zdrowie człowieka. Coraz więcej z nas cierpi w dzisiejszych czasach bowiem na różnego rodzaju choroby. Niekiedy są to dolegliwości dość mocno dokuczliwe.
Warto pomyśleć więc o tym, skąd one się biorą, a nie tylko łykać leki, które przepisze nam lekarz. Może się bowiem okazać, że sami powodujemy u siebie pewne objawy, na przykład odżywiając się w niewłaściwy sposób. Nasza dieta jest bowiem bardzo uboga w dobrej jakości składniki odżywcze, a często obfituje w sztuczne związki i konserwanty.
Okazuje się również, że wiele osób cierpi na tak zwane ukryte alergie pokarmowe. Spożywamy więc pokarmy, o których nawet nie wiemy, że nam szkodzą. Może to prowadzić nawet do uszkodzenia jelita grubego, a w rezultacie powodować różnego rodzaju choroby. Jedną z nich jest niedoczynność tarczycy. Z drugiej strony, odpowiednie jedzenie może nas przed chorobami uchronić.