Jak stać się stadium czwartym? Stosunek do jedzenia.

Jak stać się stadium czwartym? Stosunek do jedzenia.

Istnieją cztery stadia naszego stosunku do jedzenia. Pierwsze dwa są szczytem ignorancji i niedbania o własne zdrowie, typ trzeci posiada większe obeznanie w temacie, jednak to typ czwarty jest typem idealnym – świadomość i przejęcie się tym co spożywamy.
Osoby z takim podejściem do jedzenia starają się cały czas pogłębiać wiedzę na temat jedzenia, wybierać to, co najzdrowsze i optymalizować sposób żywienia. To stadium podobne jest do trzeciego, ale pojawia się znacząca różnica. Nie poruszasz się w ramach silnych ograniczeń, bojąc się cokolwiek zmienić. Posiadasz wystarczająco orientację by dopasować dietę do swoich potrzeb, w ramach konieczności wprowadzić zmiany czy udogodnienia żywieniowe.
Jesz w ilościach umiarkowanych zbilansowane posiłki, świadomie wybierasz produkty ekologiczne, bądź też ze sprawdzonego źródła. Ma dla ciebie znaczenie czy jajka, które jesz pochodzą od kur z wolnego wybiegu.
Jedzenie to dla ciebie narzędzie dbania o siebie, swoje ciało, zdrowie. Uważasz, że jesteśmy tym, co jemy. To typ, który wyznawany powinien być przez każdego człowieka – typ zdrowia.