Co jedzą wegetarianie

Co jedzą wegetarianie

Wegetarianie spożywają jedynie jedzenie roślinne, dzięki czemu ich wyniki mogą być lepsze. Zwracają uwagę także na jakość towarów, jakie kupują i dlatego w dużej mierze są one ekologiczne. Wegetarianie nie jedzą mięsa, dlatego że mają świadomość, iż nie jest to zdrowe dla ich ciała. Niektórzy nie jedzą również ryb, dlatego muszą wiedzieć czym to zastąpić.
Najczęściej są to owoce, warzywa, rośliny strączkowe, a także orzechy. Kompozycje śniadaniowe, a także obiadowe są mimo wszystko różnorodne, ponieważ łączą ze sobą za każdym razem inne produkty roślinne. Jeśli wegetarianie nie jedzą również produktów mlecznych i jajecznych wówczas pozostają im same warzywa i owoce w dużej mierze.
Coraz więcej jest produktów bezglutenowych, dlatego wegetariańskie pieczywo czy ciasto jest także bardzo smaczne. Natomiast zamiast sera używają tofu i przyprawiają bardzo aromatycznymi przyprawami. Taka dieta musi być poparta wynikami medycznymi, ponieważ nie jest dla każdego. Jedynie silne i zdrowe organizmy mogą pozwolić sobie na dietę wegetariańską.